Η ματσάρα στο Ολντ Τράφορντ!
Στις 22 Απριλίου του 2003, στην ρεβάνς των προημιτελικών του Τσάμπιονς Λιγκ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έψαχνε να ανατρέψει το 3-1 από την Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου».
Ο Ρονάλντο όμως, είχε άλλα σχέδια…
Τελικό αποτέλεσμα…
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Ρεάλ Μαδρίτης: 4-3
(43′ Φαν Νίστελροϊ, 52′ αυτ. Ιβάν Ελγκέρα, 71′, 85′ Μπέκαμ – 12′, 50′, 59′ Ρονάλντο)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Σερ Άλεξ Φέργκιουσον): Μπαρτέζ – Μπράουν, Φέρντιναντ, Σιλβέστρ (79′ Φιλ Νέβιλ), Ο’ Σέι – Κιν (82′ Φόρτσουν), Μπατ, Βερόν (63′ Μπέκαμ), Γκιγκς – Σόλσκιερ, Φαν Νίστελροϊ.
Ρεάλ Μαδρίτης (Βιθέντε ντελ Μπόσκε): Κασίγιας – Μίτσελ Σαλγάδο, Ιέρο, Ελγκέρα, Ρομπέρτο Κάρλος – Μακελελέ, Μακνάμαν (69′ Πορτίγιο) – Φίγκο (88′ Παβόν), Ζιντάν, Γκούτι – Ρονάλντο (67′ Σολάρι).
Διαιτητής: Πιερλουίτζι Κολίνα (Ιταλία)
![](https://www.dieci10.gr/wp-content/uploads/2022/04/279087614_5137458102974950_3654268183985515825_n.jpg)
![](https://www.dieci10.gr/wp-content/uploads/2022/04/United-v-Real-end-of-th-001.jpg)
![](https://www.dieci10.gr/wp-content/uploads/2022/04/Ruud-van-Nistelrooy-Manchester-United.jpg)
![](https://www.dieci10.gr/wp-content/uploads/2022/04/United-v-Real-gallery-M-001.jpg)